STUDIO TARAS

Bez względu na preferowany model nowoczesne konstrukcje na taras bądź do ogrodu gwarantują mnóstwo zalet i korzyści. Pergole tkaninowe to alternatywa dla wariantów lamelowych. Kiedy warto je wybrać? Z czym wiąże się ich użytkowanie? Do jakiego stylu najlepiej je dopasować? Sprawdźmy!

Pergole tkaninowe – zalety proponowanego udogodnienia

Odpoczynek na tarasie lub w ogrodzie może być znacznie przyjemniejszy dzięki odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Pergole tkaninowe to świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale też funkcjonalność. Proponowane przez nas konstrukcje wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Dach z tkaniny zapewnia ochronę przed deszczem i słońcem. Materiał, z którego wykonana jest pergola tkaninowa, jest odporny na wodę i płowienie. Można go też rozkładać i składać przy pomocy mechanizmu, który przypomina ten występujący m.in. w roletach. Znacznym ułatwieniem jest więc swobodna możliwość decydowania o długości zadaszenia.

Pergole tkaninowe – kiedy warto postawić na to rozwiązanie?

Nowoczesne konstrukcje, zarówno w wersji lamelowej, jak i z tkaniną świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie większości stylów i aranżacji ogrodu bądź tarasu. Pergole tkaninowe dają ogromne możliwości w kwestii dopasowania ich do swoich gustów i upodobań. Na ostateczny efekt wizualny wpływa przede wszystkim wybór materiału. Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą rolety materiałowe lub rzymskie. Równie ciekawą opcją są plisy. Warto dodać, że pergole tkaninowe dodają budynkowi lekkości. Świetnie sprawdzają się w szczególności jako dodatki do stylu rustykalnego lub boho. Skorzystać z nich mogą także właściciele budynków o klasycznym charakterze.

Pergole tkaninowe – stabilna konstrukcja to podstawa

Zarówno modele montowane bezpośrednio przy budynku, jak i te wolnostojące muszą wyróżniać się stabilnością. Aluminiowa konstrukcja w przypadku pergoli tkaninowych będzie najlepszym wyborem. Odpowiednio zamontowana będzie odporna na podmuchy porywistego wiatru. Ponadto aluminium świetnie sprawdza się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest odporne na działanie wody i promieni słonecznych.

Pergole tkaninowe – kolorystyka dobrana do Twoich oczekiwań

Wybór materiału będzie miał znacznie nie tylko na względy praktyczne, ale też estetykę całego projektu. Pergole tkaninowe mogą zostać wykonane w różnych wariantach kolorystycznych, które będą najlepiej dopasowane do elewacji Twojego domu lub innych elementów aranżacji ogrodu. Większość naszych klientów decyduje się jednak na jaśniejsze barwy, które podkreślają lekkość całej konstrukcji oraz świetnie radzą sobie z odbijaniem promieni słonecznych w upalne dni.

Pergole tkaninowe – dodatkowe udogodnienia dla wymagających

Nasze konstrukcje same w sobie stanowią ciekawą dekorację tarasu lub ogrodu. Aby dodać im niepowtarzalnego klimatu, klienci często decydują się na montaż oświetlenia LED lub robiących wrażenie lampionów. Prosta konstrukcja pozwala na dowolne dobieranie dodatków. Decydując się na pergole tkaninowe, nie będziesz miał problemu z dobraniem mebli oraz innych akcesoriów. Dzięki temu Twój ogród lub taras zachwyci domowników i gości!

Zainteresowała Cię nasza oferta?

A może spopdobał się Tobie inny nasz produkt?! Skontaktuj się z nami!